Využívaj svoju jedinečnosť – máš svetu dať, čo dokážeš len ty

Mať talenty a dary je súčasťou života. Každý má niečo, čím je špecifický. Niekto má tých darov a talentov viac, niekto menej, niektoré sú ľahko rozpoznateľné, iné ich majitelia potrebujú skúmať, kým prídu na to, ako s nimi narábať, niektoré zrejú a zvýrazňujú sa spolu s človekom, niektoré zostávajú stabilné a niektoré sa môžu zmenšovať, ak nedostávajú energiu.

V rámci rovnováhy je súčasťou tejto hry aj fakt, že za niektoré “dary” platíme cenu. Najjednoduchší uhol pohľadu je, že ak niečo mám, niečo iné uričite nemám a ani nemôžem mať. A je pravdepodobné, že za veľké dary / veľa darov, budme platiť vyššiu cenu. Géniovia by mohli rozprávať… Lebo všetko má svoju cenu. No zároveň, ak využívame a kultivujeme svoje dary, prináša nám to uspokojenie, radosť, pocit zmysluplnosti. To sú tie flow stavy, v ktorých zabúdame na čas a namiesto únavy sa usmievame. To je čas, kedy sme pre svoje okolie inšpiráciou a magnetom. Keď sme nezastaviteľní.

No iná vec je dôležitá. S jedinečnosťou a darmi dostávame zároveň zodpovednosť. Zodpovednosť narábať s nimi múdro. Využívať ich zmysluplne. A nielen pre seba. Lebo svet potrebuje ľudí, ktorí môžu a chcú zlepšovať svet. Aj keby to bolo v malom a dokážeme ovplyvňovať životy jednotlivcov, má to zmysel a hodnotu. Lebo čo ak sme to len my, kto práve im môže pomocť na ich ceste? A čo ak oni potom dokážu meniť svet?

O prijatí vlastnej jedinečnosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha 5 + = 11