O nás

 Andy

Keď som pred viac ako 10 rokmi odchádzala z korporácie, moja predstava o ďalšom pracovnom fungovaní bola, že budem koučovať. Lebo koučovanie ma bavilo, už som vedela, že funguje, aj aký je môj štýl. Chcela som pracovať s ľuďmi individuálne na tom, aby sa im darilo lepšie a viac podľa ich predstáv. Myslela som si vtedy, že to prinesie vnútornú spokojnosť mne samotnej.

Trvalo mi ďalšie 2 roky, kým som zistila, že moja spokojnosť a šťastie majú zdroj vo mne samotnej a nenájdem ich cez vonkajší svet. Odvtedy je pocit šťastia súčasťou mojich dní, teším sa z malých bežných veci, z času, ktorý mám sama pre seba, z času s ľuďmi, ktorí sú pre mňa inšpiráciou, zo svojich psov, z kníh a filmov, z tvorenia, pozorovania…

Aby to nevyzeralo ako rozprávka… nie je ľahké udržať si ten stav. Prišlo obdobie, ktoré prinieslo posun v pracovnej sfére – po tom, ako som si povedala, že chcem robiť to, čo ma teší. No najprv nastalo pár strastiplných mesiacov, počas ktorých som čistila – svoje myšlienky, priestor, vzťahy, spolupráce. Výsledky to začalo prinášať celkom rýchlo v podobe zaujímavých spoluprác, inšpiratívnych ľudí, projektov a tvorivej práce, v ktorej môžem zo seba dávať to najlepšie a zároveň ma to baví. Teraz si užívam pocit, že žijem život, ktorý mám rada, že jeho časti do seba zapadajú a tvoria celok, v ktorom je mi dobre. 

 

Gabika

Pred viac ako štyrmi rokmi som sa vydala na cestu hľadania zmysluplnejšieho života. Nevediac, kam presne smerujem, dôverovala som svojej intuícii a dala som výpoveď z korporátneho sveta. A život ma nasmeroval, lebo vystúpiť zo zóny komfortu sa proste vypláca.

Naučila som sa oddychovať a byť šťastná sama so sebou. Stala som sa aktívnejšou dcérou, sestrou, vnučkou, tetou, priateľkou. Opäť som sa vrátila k psychológii, ktorú som vyštudovala, a to vo forme vzdelávania a koučingu. Osud ma zavial do Ázie, kde som strávila 13 mesiacov. Tu mi život premietol radosť, pokoru, lásku, priateľstvo, chudobu, oporu, pomoc aj bezstarostnosť ešte v hlbšom rozmere ako som kedy predtým vnímala.

Pokračovaním mojej cesty na Slovensku bola slobodná práca, partnerský vzťah, krása života v maličkostiach. Svoj život som začala žiť viac v prítomnosti, bez stresu a s odvahou skúšať nové veci.

Aktuálne si užívam čerstvé manželstvo a materstvo. Obe dávajú môjmu životu zmysel, ale nie sú jeho jediným. Uvedomujem si, že byť dobrou manželkou a mamou, znamená byť dobrou sama k sebe, a preto sa snažím nájsť si čas pre seba a aktivity, ktoré ma napĺňajú radosťou a pri ktorých sa môžem rozvíjať.

Zuzka

Moju prvú vysokú školu som zanechala a študovať som začala až 10 rokov od maturity.  Konečne otvorili odbor, ktorý ma zaujal a vedela som, že to je to, čo chcem v živote robiť a čomu sa chcem venovať. Ľudia. Nikdy som to neoľutovala. A baví ma to doteraz. Moje štúdium a práca ma úplne pohltili.

Firma sa stala načas mojím domovom. Zrejme som mala pocit, že bezo mňa to nepôjde. Prebudenie nastalo vďaka osobe, na ktorú som sa pôvodne veľmi (a veľmi dlho) hnevala. Teraz som jej vďačná za „nakopnutie“ a otvorenie mi očí. Dala som výpoveď a odišla som do Nepálu. Rok 2012 sa stal míľnikom v mojom živote. Vlastne to bolo zatiaľ najnáročnejšie obdobie v mojom živote. Pamätám si ten pocit, keď som sa cítila úplne zbytočná. Prázdnota. Veľa som stratila. Teraz to už vidím tak, že to bolo len vyprázdnenie plného pohára, aby sa tam zmestilo niečo nové a úplne iné. Čo by predtým nemalo miesto.

Druhým mílnikom bola smrť blízkeho človeka. Nestihla som mu povedať, čo by som mu povedať chcela. A nastalo skutočné uvedomemie, že niečo potrebujem v živote zmeniť.

Aktuálne som stále v korporáte. Hovorí sa, že do tretice všetko dobré. Asi ešte nenadišiel čas opustiť korporátne vody. Zrejme to má svoj dôvod. Asi sa mám naučiť žiť bez pocitu nenahraditeľnosti a potreby zachraňovania.

Mám pocit, že v tomto čase som na správnej ceste. Venujem sa opäť viac sebe, svojmu rozvoju, prináša mi to energiu a priestor pre kreativitu. Nateraz som našla svoj modrý oceán, kde cítim do veľkej miery slobodu v aplikovaní toho čomu verím. Vidím, ako ľudia, ktorí chcú, začínajú žiariť a užívajú si svoje úspechy, prácu, zdravšie vzťahy a dôveru v seba samých. A aj preto som veľmi rada, že som dostala ponuku byť súčasťou projektu “Ži svoj život”…