Prečo žiť svoj život

Prečo máme žiť svoj život? Lebo životy iných sú už zadané 🙂

Keď sme začali túto tému diskutovať, často sme používali slovo “vedome”. Pretože ak si nedáme prácu s premýšľaním nad vlastným životom a nad tým, aký ho chceme mať, aby nás tešil, môže sa nám stať, že ho len tak prežijeme. Že náš čas uplynie a my ani nebudeme vedieť, ako a kam…

A možno si potom ani nedokážeme spomenúť na pekné dni, ľudí, s ktorými sme trávili príjemný čas, ani na to, či sme niečo vytvorili, či po nás niečo zostáva. Možno si budeme pamätať nepríjemné veci, ľudí, situácie. A spätne nám bude jasné, že to bolo zbytočné, že sme míňali čas, ktorý sme mohli využiť na radosť. Pre seba aj pre iných. Akurát to už nedokážeme zmeniť, pretože ten čas uplynul.

No my sme sa rozhodli, že pre ľudí, ktorí pre seba hľadajú spôsoby, ako si svoj život užiť, naozaj ho žiť, vytvoríme priestor s inšpiráciami. So zamysleniami na rôzne témy, ktoré práve dokážeme sýtiť a ktoré, aspoň v to veríme, môžu pomôcť iným, aby svoj život začali tvoriť. Vedome a aktívne. Čo rozhodne nie je najľahšia cesta, ale je jediná, ktorá prináša vnútornú spokojnosť. O tom, ako na to, viac tu.

Takže za nás budeme tento priestor vytvárať a zapĺňať tak, ako to budeme najlepšie vedieť a vnímať. Pretože považujeme za dôležité podeliť sa o to, čo sa nám podarilo, páči sa nám alebo na čo sme prišli. Lebo inšpirovať iných k tomu, aby sa usmievali a boli spokojní tak, ako to im samým vyhovuje, aby kráčali po ceste, ktorú si pre seba každý deň volia je to, čo vnímame ako hodnotné.

A určite nás poteší Vaša spätná väzba a názory. Alebo Vaše príspevky, texty a zamyslenia, ktoré zase môžu pomôcť iným, ak nám dáte súhlas s ich vypublikovaním. Pretože tento priestor sme od začiatku tvorili tak, aby bol otvorený aj pre iných prispievateľov.

Vopred ďakujeme a tešíme sa na diskusie,
Andy, Gabika a Zuzka
😉