Prijmi svoju výnimočnosť

Odkedy som si pred pár dňami prečítala v rozhovore v časopise vetu „prijmi svoju výnimočnosť“, mám ju v hlave ako úžasný prístup k sebe aj k iným zhrnutý do troch slov.

Dlho som hľadala svoju životnú rovnováhu a spätne, keby som vtedy dávno vnímala tento princíp, myslím, že by som to mala rýchlejšie. A možno aj nie, keďže každý z krokov, ktoré som urobila, ma v niečom posunul a naučila som sa o sebe aj o svete viac.

Každopádne, prijatie faktu, že každý z nás je výnimočný, prináša pokoj a uvoľnenosť.

Všetci máme v sebe unikátnu kombináciu darov a potenciálu, schopností a skúseností, aj slabostí a tieňov. Ak ich dokážeme akceptovať, postupne aj jednotlivo, aj seba ako celok, dokážeme sa lepšie pozrieť na to, kým sme. A to nám zase umožní pozrieť sa aj na to, kým chceme byť ďalej, v čom sa chceme posúvať a na čom chceme pracovať.

Rešpektovať svoje slabé stránky a všetko, čo sa nám na nás nepáči nás zase robí o trochu viac ľudskými – k sebe aj k iným. Uvedomenie, že každý máme niečo, čo sa nám nepáči pri pohľade dovnútra, aj pri pohľade zvonku od iných, nás posúva k tolerantnosti s vlastnými slabosťami, aj pri veciach, ktoré neznášame na ľuďoch okolo nás.

Takže prijmite si svoju výnimočnosť a užívajte si ju 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha + 26 = 30