Ako na to

Náš koncept pre aktívne riadenie svojho života vychádza z niekoľkých navzájom prepojených oblastí, ktoré si každý z nás potrebuje utvárať, prispôsobovať a užívať si tak, ako to práve cíti.

Preto, že sme každý iný. Tiež preto, lebo nás ovplyvňujú rôzne veci, udalosti a ľudia. A formuje nás aj náš vlastný pohľad na svet, naše skúsenosti a príležitosti, výzvy a poučenia z nich.

Náš model vyzerá takto a názvy jednotlivých oblastí si kľudne zmeňte tak, ako vyhovujú vám:

Žiadna jeho časť nie je vo všeobecnosti dôležitejšia ako iná. Ak to pre seba potrebujete, dajte im dôležitosť, aká je pre vás práve teraz správna. Jediné, čo si  potrebujeme všetci uvedomovať je, že máme k dispozícii 7 dní v týždni a každý z nich má 24 hodín. Takže ak niekde zvýšime dôležitosť, a tým pádom aj pozornosť, ktorú tam venujeme, niekde inde ju musíme posunúť dolu. Je úplne v poriadku, ak je pre vás podstatná len časť oblastí a ostatné sa rozhodnete práve teraz vo svojom živote neriešiť, pretože potom je vaša rovnováha rozložená medzi tie, ktoré sú pre vás dôležité.

A ešte jedna dôležitá vec v tomto celom – (dlhodobo) udržateľné sú veci, ktoré sú v rovnováhe. Tak popremýšľjte aj nad tým, ako pre vás teraz rovnováha vyzerá. A ak ju chcete vychýliť (z akéhokoľvek dôvodu), tak na ako dlho to môžete bezpečne urobiť a ako ju zase nadobudnete naspať.

K tomuto premýšľaniu sa môžete vracať buď pravidelne (napríklad na svoje narodeniny), alebo kedykoľvek u seba pocítite, že je čas znovu si v živote trochu “upratať”.

Inšpirácie a tipy, ako pracovať v jednotlivých oblastiach, naše zamyslenia v blogoch, naše aj prevzaté návody nájdete v kategóriách v lište na pravej strane.