Povedzte ÁNO životu

Odkedy sa venujem téme angažovanosti, je mi jasné, že ide o viac, ako len o pracovnú tému, že angažovaní ľudia chcú mať život aj prácu prepojené s energiou a pocitom uspokojenia a posúvaním vpred toho, čo je pre nich dôležité, čomu veria. Plus sme si uvedomili, že je jednoduchšie v práci angažovať ľudí, ktorí už angažovanosť zažívajú v nejakej svojej životnej oblasti (aj keď tomu asi angažovanosť nehovoria :)).

 A tak sme začali riešiť aj oblasť života a vytvorili sme spolu s Gabikou stránku Ži Svoj Život. Už vtedy sme dlho premýšľali nad názvom, lebo slovenčina nám nedáva lepší preklad slova engagement ako angažovanosť. Alebo sme aspoň na žiadnu peknú alternatívu neprišli, tak sme to v názve stránky obišli.  

A ja odvtedy premýšľam, aký názov by angažovaný život mohol mať, aby vystihoval aj tie ostatné významy, ktoré má engagement v angličtine. Páči sa mi tá rôznorodosť a stupňovanie intenzity pri možnostiach od pozvanie, stretnutie a jednanie, cez napríklad dohovor a zapojenie, až po záväzok a zasnúbenie. Dokonca môže mať aj výbušný podtón pri zrážke. Lebo všetky tie polohy angažovanosť v sebe má a ako veľmi sa do niečoho angažujeme si môžeme zvoliť na základe toho, ako nám na tom záleží. V akejkoľvek oblasti.

No včera som vo filme, ktorý som vnímala len na pol ucha zrazu počula, ako dievčatko hovorí otcovi, ktorého chce na niečo presvedčiť „povedz áno, bude sa ti to páčiť, určite“. A zrazu mi došlo, že to je super prístup. Teda, nie pri presviedčaní iných ľudí, ale sami pre seba a svoj život by sme si mali všetci povedať „áno“. Lebo keď to myslíme vážne a zaviažeme sa sami voči sebe, že svoj život chceme naozaj žiť a užiť si ho. Takže, povedzte ÁNO svojmu životu, bude sa vám to páčiť, určite…

Stále nemám názov pre angažovaný život a potrebujem ho pre knihu, tak ak máte nápady, vítam všetky 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha + 2 = 6