Dá sa to aj inak

V istom období môjho života som si obľúbila nosiť do kuchyne veci z dedkovej záhradky. Bavilo ma ako vždy žartuje, že som najväčší odberateľ a upodozrieva ma, že všetky tie dobrotky isto predávam niekde na trhu 🙂

Tiež som sa pristihla pri tom, ako ma teší nakupovať si chlebík v malej pekárni na rohu a syr a mlieko z farmy v malom obchodíku v centre mesta. Aj vďaka tomu, že ma pani predavačka vždy osobne pozdraví a spýta sa ma, čo si prosím. A ja pri odchode poďakujem živej bytosti a nie automatu.

A po tom, ako som riešila rôzne alergie a intolerancie, začala som si viac uvedomovať, že rajčiny v dedkovej záhradke v decembri nerastú. A teda tie nablýskané paradajky v supermarkete asi nebudú ozajstným nositeľom vitamínov. A keďže na chlebík niečo treba, prinavrátila som sa k zaváraným uhorkám a kyslej kapuste.

Môj ocino ako štandardný fanúšik televízie nedokázal pochopiť, ako môžem doma žiť bez televízora. Snažila som sa mu vysvetliť, že správy plné negatívnych udalostí a nekonečné seriály stavajúce svoju slávu na princípe každý s každým aspoň jeden krát za dobre, aspoň jeden krát v konflikte a aspoň jeden krát v posteli, my nijak život neobohacujú. Radšej ich nahradím dobrou knihou.

Ako väčšinu žien, aj mňa baví pekne sa obliekať. Odkedy nemám v šatníku povinný business dress code, nakupovanie v second handoch sa stalo mojou veľkou záľubou. Baví ma objavovať výnimočné kúsky, ktorým samozrejme okrem originality pridáva na kráse aj nízka cena.  A k zamysleniu sa o móde a sekáčoch prispelo aj vzhliadnutie dokumentárneho filmu The true cost. Moja láska k recyklácii oblečenia sa niekoľkonásobne zvýšila.

V týchto a v mnohých ďalších smeroch som si našla svoju vlastnú cestu a zistila som, že sa to dá aj inak. Stále sa veľa vecí učím, práve cez uvedomovanie si toho, čo skutočne chcem a čo chce spoločnosť, aby som chcela.  Často si takto “alternatívny” spôsob života vyžaduje viac času, úsilia, získavania informácii a v prípade zdravých a kvalitných potravín aj viac financií. Ale mne sa to takto páči. Mám sa zdravšie a spokojnejšie.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha 1 + 3 =