Želajme si …

Pokazilo sa mi auto. Na ceste domov zo stretnutia s inovatívnymi deckami na základnej škole, plná pozitívnych pocitov a obdivu ku kreativite ďalšej generácie, moje auto začalo bafkať a prestalo zaberať na plyne.

Odbočila som na najbližšiu čerpaciu stanicu, ktorá sa prirodzene asociovala s nádejou na mužské osadenstvo obdarené technickými zručnosťami a želala som si, aby mi situáciu niekto pomohol vyriešiť. Pri vstupe do predajne na mňa spoza pokladne pozerali dve mladé dámy a moja nádej na diagnostiku mojej chorej „piškótky“ (meno dostalo moje autíčko od kamaráta Peťa) pomaly mizla.

Našťastie mladý muž pripomínajúci Rytmusa, sŕkajúci kávu pri bočnom pultíku, ukončil svoj telefonát a po dvoch žmurknutiach dámy spoza pokladne zareagoval na moju prosbu a kráčal so mnou k autu. Pokúsil sa nadviazať komunikáciu k vzniknutej situácii, ale po prvej otázke pochopil, že bude lepšie, ak sa na to pozrie sám.  Previezli sme sa okolo pumpy, podľa jeho odhadu mala piškótka odtrhnutý valec. Vraj domov pomaly, ale isto dobafkáme. A tak som sa pekne poďakovala a rýchlosťou slimáka som sa z čerpačky začala presúvať domov.

Keďže autíčko vydávalo naozaj desivé zvuky pri rozbiehaní, želala som si hneď na prvej križovatke zelenú vlnu na semafóroch. A že tých je teda v centre mesta požehnane. A ja som sa na každej križovatke musela len usmiať, lebo som s výnimkou jednej červenej, plynule pokračovala v jazde až domov.

Po ceste som samozrejme moju modrú štvorkolesovú kamarátku niekoľkokrát poprosila, aby ma doviezla domov. A sľúbila som jej, že v pondelok ráno ju vezmem k lekárovi ☺

Naozaj sme sa domov tých 30 kilometrov vliekli, tachometer neprekročil 60km/h ani mimo mesta. A ja som si vychutnávala cestu domov. Usmievala som sa pri myšlienke na  ochotného „Rytmusa“ z pumpy,  z vďačnosti za zelenú vlnu na semafóroch, aj za to, že ma piškótka naozaj doviezla až k paneláku, aj keď ju to zjavne stálo veľa úsilia.

A tak mi prišlo super, že sa mi splnilo všetko, čo som si želala ☺

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha 76 − 71 =