Meňte svoje myšlienky na pozitívne

S akou myšlienkou začínate svoje dni? Na čo myslíte, keď máte chvíľu voľno? S čím zaspávate?

Venujete sa sebe? Tomu, čo vám robí radosť? Spomeniete si na človeka, ktorého milujete a čo príjemné vám pred pár hodinami povedal? Alebo na čo sa s ním tešíte? Za čo cítite vďačnosť?

Alebo premýšľate nad problémami? Nad tým, čo musíte robiť? Nad vecami, ktoré vás pred chvíľou rozčilili?

Koľko času venujete príjemným myšlienkam, ktoré vám prinášajú dobrý pocit, radosť a vďačnosť  a koľko tým opačným?

A všimli ste si niekedy, ako to vplýva na to, ako sa cítite?

Ak premýšľate o veciach, ktoré vás tešia a cítite sa vďaka nim dobre, robíte to najlepšie nielen pre seba, ale aj pre ľudí, na ktorých vám záleží. Pretože keď je vaša energia pozitívna, ste na ľudí okolo seba prirodzene milší, jedoduchšie riešite všetko, čo príde, reagujete a cítite sa celkovo lepšie. A ľudia sa vo vašej prítomnosti cítia tiež lepšie, sú otvorení a priateľskí.

A platí to aj naopak…

To, koľko času venujete myšlienkam, ktoré vás tešia, máte vo svojich rukách. Jediné, čo na to potrebujete, je začať si všámať, na čo práve myslíte a ak je to niečo, čo váš pocit nezlepšuje, zmeniť to. Ak to chcete zmeniť, stačí spomienka na pekný moment, na dovolenku, na milovaného človeka. Alebo pripomenúť si, na čo sa práve môžete tešiť, čo máte dnes pred sebou, koho stretnete. Alebo si len uvedomiť, že svieti slnko, pred chvíľou ste mali výbornú kávu, ráno vás potešilo vaše dieťa, niečo sa vám práve podarilo…

Vždy dokážeme nájsť niečo príjemné. Aby sme sa usmievali. Lebo s úsmevom dokážeme prežiť deň príjemne, čokoľvek sa nám v ňom objaví.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha 17 − 9 =