Keď sa tešíme a sme otvorení

Mala som v posledných dňoch 3 stretnutia, ktoré ma prekvapili. Veľmi príjemne a každé inak, aj keď nakoniec vlastne s podobným menovateľom.

Prvé bolo s človekom, ktorého som nevidela asi 8 rokov. Keď sa pred pár mesiacmi ozval, či mu s niečím môžem pomôcť, prekvapilo a zároveň potešilo ma meno, ktoré telefón ukázal. Prvá vec, ktorá mi napadla bola, že je super, že si ľudia nechávajú telefónne čísla a ja sa môžem aj po rokoch vrátiť k príjemným kontaktom J.

Pred pár dňami sme sa stretli a bolo to uvoľnené a podnetné. Keďže sme iba chceli spoločne stráviť príjemný čas, ale vlastne sme o sebe dlho nevedeli, bolo pre mňa osviežujúce pozorovať, ako prirodzene sme nadviazali na vzťah z minulosti. Užila som si každú minútu, získala som množstvo zaujímavých informácií a inšpirácií a vďaka tomu, že sme sa dotkli aj pár vecí z mojej pracovnej oblasti, som si uvedomila niekoľko nových prepojení. Keď sme sa lúčili, usmievala som sa a bolo mi dobre. A rovnaký pocit mám, keď si na toto stretnutie spomeniem.

Druhé stretnutie bolo s človekom, s ktorým sme sa pôvodne stretli pracovne len pred pár mesiacmi. Už pri spolupráci mi bolo jasné, že je pre mňa tento človek inšpiratívny svojou inakosťou (voči mne, ale aj v porovnaní asi so všetkými ľuďmi  mojom okolí) a bavilo ma pozorovať spôsob myslenia, závery a komunikáciu. A potom som si jedného dňa uvedomila, že sa mi páči, že náš vzťah sa posunul k priateľstvu a už sa viac rozprávame o nepracovných témach.

Každé ďalšie stretnutie je zaujímavé a inšpiratívne, o čomkoľvek sa bavíme, vždy je pre mňa obohacujúce, ako inak sa na to dá pozrieť. A to ma posúva a baví zároveň.

A to tretie bolo pracovné, očakávala som štruktúrovanú diskusiu o potrebách klienta, aby sme sa posunuli k tomu, ako im môžem pomôcť. Namiesto toho sme mali ľudsky veľmi príjemný rozhovor o možnostiach a potenciáli nového tímu, ktorý práve vzniká, čo všetko sa s nimi a pre nich dá robiť a ako to s ohľadom na osobnosti skladať. A dostali sme sa aj ku kvalite podujatí v letnej Bratislave, k vegánskej zmrzline a k tomu, ako leto pozitívne vplýva na vzhľad ľudí J.

Asi v polovici stretnutia som si uvedomila, že tento človek má aj úplne iné stránky ako som ho za roky predtým poznala a že hoci sme v kancelárii a máme pracovné stretnutie, prvýkrát je to akoby širší a hlbší rozhovor. A príjemne ľudský. Odkedy som pred pár dňami začala písať tento text, rovnako prebehlo aj ďalšie stretnutie s iným klientom.

Keď som nad tým potom premýšľala, lebo 3 takéto zážitky v jednom týždni ma zaujali, prišla som k záveru, že v porovnaní s inými stretnutiami, pri týchto sme sa stretli dvaja, ktorí si práve užívajú deň, tešia sa (z leta, z aktuálneho pocitu, zo seba, alebo z niečoho iného) a sú k čomukoľvek otvorení a tak trochu zvedaví na to, čo prichádza.

Za seba teraz premýšľam, ako si tento prístup udržať, aby som takýchto stretnutí mala väčšinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha 37 − 32 =