Ako si nájsť čas na to, čo nás teší…

Po dlhšej dobe som sa vrátila na našu stránku, preklikala som zopár článkov a veľmi netradične aj záložku „O nás“. A s úsmevom som si prečítala o sebe aj o Andy. Potešili ma tie slová o slobode, inšpirácii, radosti, zmysluplnosti …a zase mi došlo, aké sú v mojom živote dôležité.

Mám teraz pocit, že som sa na chvíľku odpojila. Odišla som do sveta práce a povinností, a pozabudla som na tento svet. Zabudla som na to, že písanie článkov nie je iba o tom finálnom produkte riadkov, ktoré si možno niekto prečíta. Písanie článkov je môj čas, priestor, keď som zaručene sama so svojimi myšlienkami, pocitmi, spomienkami. Čas, kedy sa zamýšľam nad tým, čo mi ktorá situácia dala a čo vzala, kto ma kedy inšpiroval, čo pekné som zažila, videla, vnímala, čítala, prežila, …aj to ako sa mám teraz a čo všetko to ovplyvňuje. Je to akési ohliadnutie sa do vlastného vnútra…a došlo mi, že mám tento čas veľmi rada. A keď ho teraz opäť zažívam, uvedomujem si, ako veľmi si ho želám mať v živote častejšie.  Aby to tak bolo, potrebujem si zodpovedať zopár otázok…

Čo potrebujem k tomu, aby som písala častejšie?

Čo mi pripomenie, ako ma táto aktivita teší?

Ako si zabezpečím, že si tento čas nájdem skôr ako o mesiac?

A čo si na tom celom najviac užívam?

Možno aj vy máte aktivity, ktoré vo svojom živote odsúvate na bočnú koľaj, aj napriek tomu, že sú pre vás dôležité a tešia vás.

Čo môžete teraz urobiť, aby ste sa im venovali častejšie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

WC Captcha 55 + = 62