8 vecí, ktoré by ste mali nechať byť, ak chcete byť šťastní

  1. Vzťahy, v ktorých sa cítite zle – vzťahy a ľudia v nich nás majú napĺňať a vzájomne posúvať, nie prinášať výčitky, žiarivosť, pochybnosti, alebo nátlak.
  2. Sťažovanie (sa) – hovoriť o tom, čo všetko nefunguje, a prečo to nefunguje, dokážeme všetci, ale ešte nikomu to nepomohlo. Na to, aby sme veci menili k lepšiemu pritom stačí menej energie, ako vynakladáme do sťažností.
  3. Chyby, ktoré ste urobili v minulosti – chyby robíme všetci, no nemali by nás definovať, ani nás nijako neposunie, ak sa za ne budeme neustále obviňovať. Preto odpúšťajte (sebe aj iným) a posúvajte sa. Aj vďaka poučeniam, ktoré ste zo svojich chýb získali.
  4. Závislosti – ak nás niečo ovplyvňuje tak veľmi, že to nedokážeme kontrolovať, trpí náš život a je jedno, či ide o jedlo, fajčenie, alkohol, obhrýzanie nechtov, alebo čokoľvek iné. Nechajte svojich blízkych pomôcť vám. Učte sa milovať seba a svoj život a starajte sa oň, buďte na seba hrdí.
  5. Nereálne očakávania – mať v živote nastavené ciele je dobré a je tiež dobré ak sú ambiciózne, no musia byť aj realistické. Pretože nereálny cieľ nás deprimuje svojou nedosiahnuteľnosťou. Dovoľte si predefinovať svoje ciele, kedykoľvek to považujete za dôležité.
  6. Práca, ktorá vás nenapĺňa – mať prácu nemá byť len o zarábaní peňazí, naša práca nám má prinášať aj vnútorné uspokojenie. Ak vám vaša práca prináša pocit nespokojnosti alebo nízkej hodnoty, nájdite v sebe silu začať hľadať inú. Nepodceňujte sa a hľadajte, kde budete využívať svoje schopnosti a talenty, aby ste boli úspešní.
  7. Životný štýl, ktorý vám už nesedí – nezostávajme zaseknutí v starých návykoch, niekedy nám už náš pôvodný životný štýl nesedí, lebo sme sa sami posunuli. Zamyslite sa, čo chcete inak a začnite to meniť. Pre seba.
  8. Zlé spomienky – nikto nás nenúti nosiť svoje zlé časy stále so sebou. Mali by sme byť najlepšími verziami seba, a na to potrebujeme nechať minulosť za sebou a sústrediť sa na prítomnosť. Je to naše právo.

 

Spracované podľa thinkhumanity.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *