6 krokov k zmene vášho života

Spôsob, ako spustiť domino efekt pri naštartovaní pozitívnych zmien v živote podľa John C. Maxwell:

Krok 1: Keď zmeníte svoje myslenie, zmeníte svoje presvedčenia

Zmena začína v mysli. Presvedčenia sú výsledkom toho, čomu sme verili dosť dlho, aby sa myšlienky stali súdmi. Keď zjednodušíme svoje myslenie, znížime obavy z rizík, ktoré so sebou zmena nesie.

Krok 2: Keď zmeníte svoje presvedčenia, zmeníte svoje očakávania

Presvedčenie je vedomosť, vnútorný pocit toho, že ak sa do niečo pustíme, dokážeme to dokončiť. Všetci máme schopnosť urobiť si názor, či niečo zvládneme alebo nie. V presvedčení je sila – ak sa niečo rozhodneme dokázať, nájdeme cestu a naše vízie sa stávajú realitou. Či veríme, že niečo zvládneme alebo veríme, že to nezvládneme, budeme mať pravdu.

Krok 3: Keď zmeníš svoje očakávania, zmeníš svoj prístup

Naše očakávania definujú náš prístup. Nelson Boswell povedal „Prvý a najdôležitejší krok k úspechu je očakávať, že môžeme uspieť.“

Krok 4: Keď zmeníš svoj prístup, zmeníš svoje správanie

Keď sa začne meniť náš prístup, keď sa cítime do niečoho vtiahnutí, začneme inak reagovať, naše správanie začneme prirodzene prispôsobovať tomu, čo chceme dosiahnuť.

Krok 5: Keď zmeníš svoje správanie, zmeníš svoje činy

Veľa ľudí bude radšej žiť so svojimi starými problémami ako s novými riešeniami. Radšej si zvolíme pohodlnú nespokojnosť ako urobiť zmenu. No ak sa neodhodláme a nenájdeme odvahu akceptovať nepohodlie zmeny, budeme sa cítiť rovnako nespokojne.

Krok 6: Keď zmeníš svoje činy, zmeníš svoj život

Je jednoduchšie zmeniť zlyhanie na úspech ako zmeniť výhovorku na novú možnosť. Človek, ktorý má na všetko výhovorky, nebude nikdy úspešný. No môže si vybrať aj iný spôsob – môžeme zlyhať, poučiť sa a v ďalšom kroku dosiahnuť úspech.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *